Dotacja dla MBP w Koninie

Opublikowano: 21.02.2022

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie otrzymała dotację z programu „Promocja czytelnictwa” realizowanego przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kwota dotacji to 13 510 zł. Pozytywnie oceniono 139 wniosków, w tym nasz pod nazwą "Co słonko widziało? – promocja twórczości Marii Konopnickiej dla dzieci”.

Celem zadania jest:

• realizacja wartościowych form promocji czytelnictwa,
  • utrwalenie tożsamości kulturowej,
  • wzmocnienie kompetencji czytelniczych i rozbudzanie potrzeb literackich w kontekście ważnych dla kultury polskiej wartości zaczerpniętych z literatury dla dzieci autorstwa Marii Konopnickiej, uhonorowanej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku 2022.

Zadanie skierowane jest do dzieci w wieku 0-12 lat, ich rodziców i opiekunów, nauczycieli i bibliotekarzy z powiatu konińskiego, a jego realizacja będzie się odbywała w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz w jej filiach.

Twórczość Marii Konopnickiej przedstawimy w sposób ekspresyjny i sensoryczny, co pozwoli wprowadzić małych czytelników w świat prawdziwej poezji, dostrzec piękno przyrody, wyzwolić miłość do ziemi ojczystej i jej historycznej tradycji oraz pobudzić wyobraźnię i zaciekawić w trakcie kontaktu z pięknym słowem tej wybitnej polskiej pisarki.

Działania projektu obejmować będą:

• warsztaty metodyczne dla rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy,
  • warsztaty dla dzieci: literackie, plastyczne, muzyczne, kulinarne,
  • spotkania autorskie,
  • pokazy iluzji,
  •  imprezę plenerową dla dzieci i rodziców,
  • powiatowy konkurs dla dzieci na książkę sensoryczną, wielką wystawę podsumowującą projekt i wydanie e-booka.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu biblioteki na portalu społecznościowym Facebook, na których, już wkrótce, pojawiać się będą informacje dotyczące planowanych wydarzeń.