Dotacja na zakup nowości wydaniczych w 2018 roku dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie

Opublikowano: 12.09.2016

W roku 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Biblioteki Narodowej Zakup nowości wydawniczych do bibliotek w kwocie 21.720 .

Program Biblioteki Narodowej jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury w zakresie kształtowania księgozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji, wzbogacania ich zasobów zgodnie z potrzebami środowiskowymi i standardami w tym zakresie.

Wzbogacono zbiory bibliotek publicznych o 791 jednostek inwentarzowych, w tym 669 książek drukowanych i 121 audiobooków.

Program ma na celu wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.

Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.