Dziennik artysty - najnowsza książka Stefana Rusina

Opublikowano: 14.12.2021

Okładka książki Stefan Rusin „Dziennik artysty”. Na okładce pastel Stefana Rusina pod tytułem „Akt modela”. Fot. Emilia GuźnikNajnowsza książka Stefana Rusina „Dziennik artysty” już do kupienia w Wypożyczalni Głównej MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13 oraz w Księgarni MAWI przy ul. 3 Maja 2 w Koninie.

Książkę wydało Wydawnictwo SETIDAVA Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. W nocie wydawcy  możemy przeczytać:

Autor „Dziennika artysty” pisał go na bieżąco, sięgał do historii swojej rodziny, zdarzeń z dzieciństwa i wczesnej młodości. O jego wielowątkowym charakterze świadczą zamieszczone fragmenty listów, komentarze do współczesnych zdarzeń. Odważne i mądre sentencje, polemiki, intrygujące wypowiedzi osób znanych nie tylko z literatury, które łączą się z narracją pisarza o wartościach, wyborach życiowych, miłości i z jego osobistymi wyborami.

Książka jest napisana z czułą wrażliwością na słowo i głęboko porusza.

Stefan Rusin – urodził się w Golinie koło Konina. Studiował ekonomię oraz we własnym zakresie rysunek i malarstwo. W swoim dorobku pisarskim posiada 21 tomików wierszy, dwa zbiory szkiców i esejów, sześć książek prozatorskich. Jego prace plastyczne prezentowane były na czterdziestu dziewięciu wystawach  w całej Polsce oraz w telewizyjnym Tele-Echo. Wiele jego prac znajduje się w prywatnych zbiorach kolekcjonerów z Polski, USA, Kanady i Anglii.