Skip to main content

Pamiątki OSP "Starówka"

  Wtorek, 16.05.2023
  MBP w Koninie
ul. Dworcowa 13
Konin
  Akcje | Wydarzenia

Zawód strażaka cieszy się w naszym kraju wysokimi ocenami i prestiżem. Strażacy ochotnicy, oprócz zapewniania obywatelom poczucia bezpieczeństwa, prowadzą wiele działalności o charakterze społecznym i kulturalnym. Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych to nasi znajomi, sąsiedzi, krewni, najbliżsi w rodzinie. Ich działania i dokonania są godne szacunku, często podziwu.

Ochotnicza Straż Pożarna „Starówka” w Koninie niedługo, bo w maju 2024 roku, będzie obchodzić 150-lecie swojego powstania. Przez te lata wielu mieszkańców Konina, i często odległych rejonów kraju wspomina udział swój, bądź swoich bliskich lub znajomych w akcjach gaśniczych i wydarzeniach organizowanych przez strażaków ochotników. W domowych archiwach zostały zdjęcia, zapiski, dokumenty, pamiątki…

Komitet Organizacyjny obchodów półtorawiecznego istnienia OSP „Starówka” zwraca się z prośbą do mieszkańców Konina oraz innych miejscowości w Polsce, aby przeszukali swoje zasoby ze zdjęciami, pamiątkami, dokumentami. Prosimy o kontakt z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, która zdigitalizuje przekazane archiwalia.

Zachęcamy też do pisania wspomnień (w dowolnej formie) lub zgłoszenia się do MBP w Koninie, by podzielić się wspomnieniami ustnie. Państwa opowieści wykorzystamy w okolicznościowym wydawnictwie.

Apelujemy! Zaufajcie nam. Przekażcie do wykorzystania. Dajcie szanse Waszym często bezcennym pamiątkom zapisać się w historii miasta. Niech staną się dostępne zainteresowanym.      

Na pamiątki czekamy do końca listopada 2023 r.