Akademia Smyka w Filii "Chorzeń"

Opublikowano: 28.03.2019

Wiosenny dzień, 27 marca 2019 roku, zachęcił przedszkolaków z „Akademii Smyka” do odwiedzenia Filii "Chorzeń".

Była to pierwsza wizyta dzieci z tego przedszkola, które pracuje metodą Marii Montessori. Tu każde dziecko zdobywa wiedzę i umiejętności w różnym czasie. Przedszkolaki również same decydują jaki temat będzie realizowany na zajęciach.

Starsze dzieci postanowiły poprowadzić zajęcia dla kolegów z „Akademii Smyka” i wcielić się w rolę wykładowców. Tematy zajęć wybierały same zgodnie z ich zainteresowaniami, wśród nich znalazły się: dinozaury, psy, wulkany, straż pożarna, weterynaria i zdrowie.

W bibliotece znalazły wiele książek na te tematy, lecz musiały podjąć trudną decyzję, ponieważ mogły zabrać ze sobą po jednej książce. Między bibliotekarzami a dziećmi zawiązała się nić przyjaźni, więc naszych spotkań będzie więcej.