Filia "Jedenastka" z teatrem kamishibai u przedszkolaków

Opublikowano: 09.11.2017

Wczesnym rankiem, 7 listopada, z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, przedstawiono w Przedszkolu nr 14 imienia Krasnala Hałabały w Koninie, teatrzyk obrazkowy pod tytułem O księciu Husajnie i latającym dywanie.

Kamishibai, to tradycyjna japońska sztuka przekazywania opowieści za pomocą słowa mówionego i obrazu. Ten sposób narracji przybył z Chin i Indii, gdzie rozwijał się przez wiele stuleci, a ilustracje spełniały rolę edukacyjną. Nazwa kamishibai pochodzi z języka japońskiego, gdzie kami oznacza papier, a shibai sztukę.

Widzowie z zaciekawieniem słuchali bajanej opowieści przez narratora, którym w tym przypadku była pani bibliotekarka. Podczas przedstawienia ich uwagę przykuwały tematyczne rekwizyty. Mogły zobaczyć czarodziejskie przedmioty: dywan, jabłko i lunetę, a także królewską koronę.

There are no images in the gallery.