Kamishibai w Filii Gosławice-Zamku.

Opublikowano: 09.11.2017

​8 listopada w Filii Gosławice-Zamek ponownie zagościł teatr kamishibai.

Tym razem pani Wiesława Kozłowska przygotowała opowieść pod tytułem Lew w Paryżu, inspirowaną pomnikiem lwa znajdującym się w Paryżu.

Na spektakl zaprosiliśmy uczniów klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie.

Dzieci były zachwycone formą prezentacji. Czynnie uczestniczyły w animacji, odpowiadały i zadawały pytania a przede wszystkim poszerzyły swoją wiedzę o Francji, Paryżu oraz usłyszały wiele ciekawostek z życia lwów.

Na koniec spotkania prowadząca poprosiła uczniów, aby wykorzystując swoja wyobraźnię, wymyślili w grupach zakończenie przygody lwa. Pomysły przerosły nasze oczekiwania. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy, po czym przedstawiły je na forum.

Wiosną już planujemy kolejne spotkanie z teatrem obrazkowym, jednakże to dzieci będą autorami i to one przedstawią swoją własną historię. Już nie możemy się doczekać.

There are no images in the gallery.