"Rozbrykane" maluchy w naszej bibliotece

Opublikowano: 31.10.2018

Bibliotekarki z „Siódemki” bardzo lubią dzieci, nawet te niesforne i biegające po bibliotece. trzy i czterolatki z Pentliczka takie właśnie są. Julka, Maja, Sasza, Adaś, Lenka, Gabrysia, Weronika, Filip... to sympatyczne maluchy i wydawałoby się, że bardzo odważne, ale w sumie trochę mało pewne siebie.

Spróbowałyśmy rozkręcić je rozmową, zabawą, konkursami, a przede wszystkim dobrą książką.

Opowiadanie o zabawnej Martynce, które przeczytałyśmy, miało też rozwinąć u dzieci chęć czytania lub słuchania. Czy tak się stanie, okaże się.

Bieganie po bibliotece było najlepszą frajdą dla maluchów. By zapanować nad nimi, wymyśliłyśmy różne zabawy: zręcznościowe, integracyjne oraz wykonanie jesiennego drzewa. Prawie nam się to udało.