Warsztaty plastyczne "Mój Wymarzony Ogród" w Filii "Starówka"

Opublikowano: 23.11.2023

21.11.2023 r. w naszej bibliotece odbyły się fascynujące warsztaty plastyczne, które zgromadziły grupę dzieci w wieku szkolnym. Celem spotkania było wspólne stworzenie makiety przedstawiającej ogród marzeń.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję wyrazić swoją wyobraźnię i kreatywność, korzystając z różnorodnych materiałów artystycznych. Biblioteka stała się miejscem pełnym kolorów, śmiechu i pozytywnej energii.Na początku spotkania dzieci zapoznały się z tematem Mój wymarzony ogród i dzieliły się swoimi pomysłami na to, co chciałyby zobaczyć w takim ogrodzie marzeń.

Następnie przystąpiono do praktycznej części warsztatów.Każde dziecko otrzymało różnorodne materiały plastyczne, takie jak: wycinanki, bibułe, filc, kleje, nożyczki, kolorowe papiery oraz ozdoby: między innymi szyszki, leśny mech, drewniane biedronki, piankowe liście i zwierzęta. Dzieci pracowały w grupie, wymieniając się pomysłami i pomagając sobie w tworzeniu makiety.

Efekty były imponujące – powstał różnobarwny ogród pełen kwiatów, drzew, zwierząt i fantastycznych elementów. Dzieci wykazały się nie tylko kreatywnością, ale także umiejętnością współpracy i dzielenia się pomysłami.Na zakończenie warsztatów każde dziecko krótko przedstawiło efekty swej pracy, opowiadając o wybranych elementach i inspiracjach, które zamieściły na makiecie.

Spotkanie zakończyło się zdecydowanie za szybko, jak podsumowały dzieci, ponieważ pomysłów miały one znacznie więcej, niż mieliśmy czasu na zrealizowanie tych warsztatów. Warsztaty Mój Wymarzony Ogród nie tylko rozwijały umiejętności plastyczne dzieci, ale także pobudzały ich wyobraźnię i zachęcały do wyrażania swoich marzeń poprzez sztukę. Było to inspirujące wydarzenie, które z pewnością pozostanie w pamięci uczestników na długo.

Warsztaty ”Mój wymarzony ogród” odbyły się w ramach wydarzenia „Z miłości do kwiatów i książek” realizowanego w Filii „Starówka”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.