Podarujmy dzieciom radość

Opublikowano: 03.11.2021

Plakat "Prezent pod choinkę"Ogólnopolska akcja charytatywna "Prezent pod choinkę" odbywa się w tym roku po raz dwudziesty pierwszy. Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie bierze udział w akcji po raz trzeci. Dołącz do akcji i Ty.

Produkty lub gotowy prezent przynieś do Wypożyczalni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie (ul. Dworcowa 13) do 10 listopada 2021 roku.
My spakujemy prezenty i przekażemy dalej. Zatroszcz się o innych i zrób prezent dla dzieci z Białorusi, Ukrainy i Rumunii.
Pomóż nam spakować miłość.

Prezent powstaje w pięciu krokach:

1. Weź pudełko po, pomaluj je lub oklej kolorowym papierem.
  2. Zadecyduj, kto dostanie Twój prezent - dziewczynka czy chłopiec? W jakim wieku będzie dziecko? Naklej etykietę na pudełko (etykieta do pobrania).
  3. Zapełnij pudełko. Jeśli chcesz, możesz dołączyć swoje zdjęcie, rysunek, adres.
  4. Pudełko zwiąż sznurkiem lub gumką. Nie zaklejaj!
  5. Prezent możesz przekazać również bezpośrednio do Parafia Ewangelicko-Augsburska w Koninie wraz z 10 zł (na koszty organizacji akcji i transport) przekaż do 14 listopada 2021 r.

Co może być prezentem:

• Nowe artykuły higieniczne i kosmetyki.
  • Nowe zabawki.
  • Nowe artykuły szkolne.
  • Nowa odzież.
  • Słodycze z datą ważności nie krótszą niż 1 czerwca przyszłego roku.

Co nie może być prezentem:

• Artykuły używane.
  • Artykuły intensywnie pachnące, łatwo psujące się, wrażliwe na ciepło.
  • Żywność inna niż słodycze.
  • Leki i witaminy.
  • Zabawki i publikacje o charakterze militarnym.

Organizatorem akcji "Prezent pod choinkę" jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.