Czytanie łączy pokolenia

Opublikowano: 12.12.2017

8 grudnia 2017 roku Filia „Jedenastka” wzięła udział w projekcie czytelniczym Przedszkola nr 14 im. Krasnala Hałabały w Koninie na temat Czytanie łączy pokolenia.

Nadrzędnymi celami projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych, przekazanie wartości moralnych, kultury, tradycji oraz integracja pokoleń.

W związku z tym przedsięwzięciem, kierownik Filii odwiedziła przedszkolaki i prezentując im świąteczne opowiadania, wprowadziła w świąteczną aurę.

Opowiadaniom nie zabrakło cech dydaktycznych. W jednej z bajek dzieci poznały małe myszki, które oddały właścicielowi znaleziony prezent, a dzięki swej uczciwości otrzymały nagrodę, której się nie spodziewały.

Podczas czytania pani bibliotekarka sprawdzała w formie pogadanki, umiejętność dzieci słuchania ze zrozumieniem.

Spotkanie zwieńczone zostało muzycznym prezentem dla zaproszonego gościa oraz wymianą świątecznych podarków.

Filia „Jedenastka” dziękuje za zaproszenie i mile spędzony czas wśród swych najmłodszych czytelników.

There are no images in the gallery.