Wigilia u Zofii Urbanowskiej

Opublikowano: 19.12.2023

Filia „Łężyn” miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym w Domu Kultury w Kowalewku, które zgromadziło wielu gości oraz mieszkańców gminy Rzgów. Podczas uroczystości dzieci przedstawiły program artystyczny, a Orkiestra Dęta OSP Rzgów koncert kolęd.

Małgorzata Hofmann kierowniczka Filii „Łężyn”, menedżer kultury, a zarazem przewodnicząca Jury bożonarodzeniowego konkursu plastycznego organizowanego przez Gminną Bibliotekę w Rzgowie, odczytała wyniki oraz omówiła prace dzieci. Komisja dostrzegła w nich magię świąt, wrażliwość, emocje, uczucia młodych uczestników. Niektóre prace nacechowane zostały barwną kolorystyką, a inne skromnością, minimalizmem i prostotą. Uczestnicy przedstawili ciekawe wizje, a każda z nich na swój sposób okazała się interesująca i odzwierciedlająca młodego artystę. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy z rąk wójta Gminy Rzgów oraz prezesa OSP Kowalewek.

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, kierowniczka życzyła wszystkim zgromadzonym tego co najlepsze na czas Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Na uroczystość zawitał Święty Mikołaj, który częstował wszystkich cukierkami. Odbyły się też przemówienia gości oraz wójta Grzegorza Matuszaka. Uroczystość zakończyła się degustacją potraw wigilijnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy.