Nowa filia biblioteczna w Koninie

Opublikowano: 22.01.2009

20 stycznia 2009 roku uroczyście otwarto nową filię biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Filia służyć będzie mieszkańcom dzielnicy Gosławice, oddalonej od centrum miasta o ponad 6km. Placówka zlokalizowana została w nowych, specjalnie zaadaptowanych dla jej potrzeb pomieszczeniach o powierzchni użytkowej 114m2 (poprzednio filia egzystowała w starym niefunkcjonalnym i zdekapitalizowanym obiekcie o powierzchni 67m2).

Biblioteka została wyposażona w całości w nowy, estetyczny i funkcjonalny sprzęt biblioteczny i multimedialny, na który wydano 89 tys. zł (ze środków samorządu miasta Konina).
Komputery, w tym 3 dla czytelników z dostępem do Internetu, kserokopiarki, telewizor plazmowy, DVD – a przede wszystkim 23.000 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym bogaty księgozbiór podręczny w czytelni, wieloegzemplarzowe tytuły lektur szkolnych i cenne zbiory regionalne dotyczące historii i dziejów Konina a także wydarzeń w powiecie, 9 tytułów czasopism – to wszystko do dyspozycji czytelników placówki bibliotecznej, która funkcjonować będzie pod historyczną nazwą: Filia Gosławice-Zamek.

Nowe pomieszczenia, na które składa się wypożyczalnia książek dla dorosłych z wydzielonym kącikiem dla dzieci i młodzieży, czytelnia z 10 miejscami i Internetem, pracownia kierownika z wydzieloną częścią socjalną oraz magazyn książek (w przyziemiu obiektu) stwarzają optymalne warunki do sprawnej obsługi czytelników i pracy bibliotekarzy.
Dwuosobowa obsada placówki pozwoli na poszerzenie działań o zajęcia kulturalno-edukacyjne.

Warto także wspomnieć, że placówka jest w pełni przystosowana dla potrzeb i obsługi osób niepełnosprawnych. Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali: prezydent miasta Konina Kazimierz Pałasz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie Henryk Janasek, kierowik filii Alicja Wiśniewska oraz Michał Gościniak wiceprzewodniczący Rady Miasta Konina.

Cała oprawa towarzysząca otwarciu biblioteki stała się ważnym punktem obchodów 60-lecia powołania i działalności Biblioteki Publicznej w Koninie.

There are no images in the gallery.