Uroczyste otwarcie Filii nr 7

Opublikowano: 22.09.2008

W piątek, 19 września, oficjalnie otwarto nową filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie (MBP). Na jej potrzeby zaadaptowano pomieszczenia w Gimnazjum nr 7.

W wyniku reorganizacji sieci naszych filii oddajemy dziś naszym czytelnikom nowoczesną placówkę, która dysponuje dużym księgozbiorem, stanowiskami komputerowymi i znakomicie przygotowaną kadrą.

Powiedział Henryk Janasek, dyrektor MBP w Koninie.

Oficjalnego otwarcia biblioteki, dokonali:

• Kazimierz Pałasz – prezydent Konina,
  • Ewa Różycka – kierownik Wydziału Oświaty UM w Koninie,
  • Anna Chmielecka-Janasek – dyrektor Gimnazjum nr 7
  • oraz Henryk Janasek – dyrektor MBP w Koninie.

Otwarciu nowej placówki towarzyszy wspaniała wystawa twórczości znanego konińskiego malarza, pierwszego dyrektora MBP w Koninie – Ryszarda Michalskiego. Są na niej portrety koninian, obrazy miasta, rzeźby, wiersze.

W uroczystości, obok szefów innych placówek kultury miasta, radnych i mieszkańców Konina uczestniczyli także Wojciech Michalski – syn znakomitego koninianina, z małżonką oraz osoby dobrze znające Ryszarda Michalskiego. Barwnie o swoim mistrzu opowiadał Jan Sznajder.

Zapraszamy do nowej filii MBP jak i do obejrzenia czynnej do 30 października wystawy.