Odkrywanie świata z biblioteką. Turnus drugi

Opublikowano: 20.02.2024

W poniedziałkowy poranek w Filii „Starówka” odbyło się niezwykłe spotkanie w ramach ferii w bibliotece. Tematem zajęć było poznawanie świata gór, wyprawy górskie oraz fascynujące historie himalaistów. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki mapy, przygotować się do wędrówki po szlaku górskim, dowiedzieć się, jak pakować plecak, oraz poznać kierunki świata, odczytywać je na kompasie.

Nie zabrakło aspektu artystycznego - uczestnicy tworzyli wydzieranki przedstawiające góry oraz stworzyli mapy swojej własnej okolicy. Ciekawym elementem zajęć było czytanie opowiadania Liliany Fabisińskiej pt."Bolek i Lolek zdobywają Tatry", które przeniosło uczestników w świat górskich przygód.

Podczas odpoczynku pod namiotem uczestnicy mogli poczuć atmosferę prawdziwej wędrówki, a degustacja oscypków wprowadziła ich w smaki tradycji górskich. Dzięki tym zajęciom dzieci nie tylko zdobyły wiedzę na temat gór, ale również rozwijały swoją kreatywność i umiejętności praktyczne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w fascynujących zajęciach, które pozostawiły niezapomniane wrażenia oraz zachęcamy do kolejnych spotkań w bibliotece!