Odkrywanie świata z biblioteką w ferie

Opublikowano: 22.02.2024

Podczas ferii w bibliotece Filia „Starówka” odbył się fascynujący cykl zajęć o tematyce "Geograficzne Ferie: Odkrywaj świat z biblioteką". Spotkania skupiły się na rzekach, morzach i oceanach, zapewniając dzieciom interaktywną i edukacyjną zabawę.

W trakcie ostatnich zajęć, które odbyły się 20.02.2024r. dzieci miały okazję poznać latarnie morskie polskiego morza i dowiedzieć się o ich znaczeniu. W ramach warsztatów stworzyły własną latarnię z wielkiego kartonu, do której mogły wejść, ożywiając tym samym naukę przez praktyczne działania.

Kreatywność uczestników była również podkreślona podczas tworzenia kolorowych rybek z plasteliny i rolek po papierze. Przez samodzielne aranżowanie mini akwarium dzieci nie tylko rozwijały zdolności artystyczne, ale też zdobywały wiedzę o życiu morskim.

Podczas relaksu na leżakach najmłodsi mieli możliwość przeniesienia się wyobraźnią na polskie plaże Bałtyku. Był to moment, który połączył naukę z przyjemnością i pozwolił dzieciom doświadczyć atmosfery wakacyjnego odpoczynku.

Zakończenie cyklu spotkań w Filii „Starówka” pozostawiło dzieci w radosnym nastroju, pełnym oczekiwania na kolejne okazje do wspólnej zabawy i nauki. Wszystko wskazuje na to, że wakacje będą czasem długo oczekiwanym przez uczestników tych inspirujących zajęć.