Katalog jest to uporządkowany, według określonych zasad, spis dokumentów bibliotecznych, znajdujących się w danym zbiorze, informujący o miejscu ich przechowywania w bibliotece. Katalog to realny zbiór w bibliotece, polega na opisie egzemplarza zbioru istniejącego rzeczywiście. Natomiast bibliografia to spis wydań druków w oderwaniu od przynależności do danego miejsca w bibliotece.

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w internetowym katalogu MBP w Koninie na smartfonach i tabletach.

Katalog naszej biblioteki jest już mobilny. Oznacza to, że automatycznie dostosowuje się do ekranów wszystkich urządzeń, na których zostanie uruchomiony.

Użytkownicy korzystający z katalogu biblioteki na telefonach komórkowych mogą docenić przede wszystkim intuicyjną nawigację i przejrzystą szatę graficzną, którą wyraża nowoczesny układ nagłówka i hamburgerowe menu dopasowujące się do różnych rodzajów ekranów urządzeń mobilnych.

W ślad za tym idą kolejne usprawnienia to jest menu wyboru katalogu zmieniające się automatycznie w tak zwane kafelki na wyświetlaczach smartfonów.

Zmodernizowano i ujednolicono styl oraz działanie formularzy logowania, samodzielnego rejestrowania się w bibliotece, składania propozycji zakupu itp. Uproszczono i ujednolicono również prezentację opisów bibliograficznych zgodnie z zaleceniami WCAG 2.0.