Konkurs dla bibliotek: Przygoda ze Zwiadowcami

Opublikowano: 21.09.2021

01Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie (MBP w Koninie) przystąpiła do konkursu Wydawnictwa Jaguar „Przygoda ze Zwiadowcami”.

Zarówno konkurs, jak i zbliżająca się premiera 16. tomu cyklu Johna Flanagana, są dobrym pretekstem do popularyzacji powieści wśród tych czytelników naszej Biblioteki, którzy jeszcze jej nie znają. Specjalnie na tę okazję zakupiliśmy wszystkie części serii Johna Flanagana do kolejnej filii bibliotecznej.

Na początek do wspólnej przygody literackiej zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Koninie. Poszczególne tytuły powieści rozeszły się wśród młodych czytelników jak przysłowiowe świeże bułeczki. Z książką w ręce ułożyli się wygodnie na bibliotecznej podłodze, by natychmiast zagłębić się w pełną niesamowitych przygód historię chłopca o imieniu Will. Osadzona w średniowiecznym klimacie powieść fantasy wciągnęła ich już od pierwszych stron! Uff, a tak się baliśmy, czy polubią te książkiich bohaterów?

Mamy szczerą nadzieję, że poruszające temat przyjaźni, odwagi, szacunku i pokonywania własnych barier części sagi będą dla nich wspaniałą lekturą na jesienne wieczory. Warto sięgać po literaturę, która bawi, uczy i przekazuje wiele wartości.

Zainteresowanych cyklem „Zwiadowcy” Johna Flanagana zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie.

Już wkrótce naszych czytelników czekają kolejne emocje związane z fantastycznymi Zwiadowcami” Johna Flanagana wydanymi przez Wydawnictwo Jaguar.

Śledźcie nas na Facebooku oraz na stronie MBP w Koninie.