Opublikowano: 04.05.2022

Przez cały tydzień w Filii „Medycznej” MBP było pełno i gwarno. Naszą bibliotekę odwiedziło ponad 150 dzieciaków z Przedszkola nr 4 „Biały Konik”. Okazją do spotkań był przypadający w kwietniu Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ale też udział placówki w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Przedszkolakom z grup 3, 4, 5, 7, 11 i 12 nie trzeba było tłumaczyć, jak należy dbać o książki. Z zaciekawieniem jednak słuchały opowieści o bibliotece – o specjalnym systemie, w jakim układa się woluminy i o tym, na jakich zasadach można je wypożyczać.

Największą frajdą był jednak spacer pomiędzy regałami – wielometrowy wąż złożony z dzieci ciągnął się przez całą długość pomieszczeń wypożyczalni, a następnie przemaszerował do czytelni. Tam nasi mali goście obejrzeli zniszczoną książkę – miała powyrywane kartki, popisane i pobrudzone jedzeniem strony i nie zachęcała do tego, by brać ją do ręki. Dzieci na własne oczy przekonały się, jak ważny jest szacunek do książek – nie tylko tych z biblioteki.