"Dwie Siostry", a gdzie brat?

Opublikowano: 04.11.2016

Czyta się je wszystkimi zmysłami "Pod ziemią, pod wodą", w "D.O.M.K.U", czy nawet w "Złotej klatce". Zdobyły mnóstwo międzynarodowych nagród, a co najważniejsze (jak twierdzi Jacek Tomczyk - "Nie wciskamy bajeczek") podbiły wyobraźnię dzieci, rodziców, a nawet dziadków na całym świecie. W tym roku oficyna obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia.

"Dwie Siostry", choć wcale nie są dwie, a w dodatku nawet nie są siostrami, chciały wydawać (i tak jest do dziś) książki poruszające ważne tematy, z mądrymi tekstami i wysmakowanymi ilustracjami. Uczniowie z kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy dzisiaj przyszli na lekcję biblioteczną do Filii dla Dzieci i Młodzieży w Koninie, zachwycali się wraz z nami książkami wydanymi przez Joannę Rzyską, Ewę Stiasny i Jadwigę Jędryas.

"Pszczoły" kryją w sobie skarby - smakujemy w nich miód, wąchamy kwiaty, z niedźwiedziem rabujemy gniazda pszczół, by na koniec dostać samobitnią i ...spaść z drzewa! Czytaliśmy też książki polskich autorów, które stały się wizytówką tej oficyny. Podziwialiśmy największy hit wydawnictwa - "Mapy", czyli obrazkową podróż po lądach, morzach i kulturach świata. A na koniec zabawiliśmy się w ilustratorów dorysowując przepiękne chmury cukrowej waty oraz kłęby czarnego (choć nie tylko) dymu z fajki, którą pociągała "Babcia na jabłoni" z książki Miry Lobe.

There are no images in the gallery.