Pierwsze spotkanie w ramach "FOTOGRAFICZNYCH ZBLIŻEŃ"

Opublikowano: 28.02.2023

Pierwsze spotkanie w ramach inicjatywy oddolnej Renata Rudowicz pt. FOTOGRAFICZNE ZBLIŻENIA za nami.

Ze względów zdrowotnych nie było z nami inicjatorki warsztatów, która we wniosku pod tą nazwą zaproponowała cykl działań zmierzających m.in. do popularyzowania czytelnictwa i pasji do książek poprzez fotografię.

W jaki sposób projekt będzie wspierał promocję czytelnictwa?

• Zaplanowany jest udział grupy projektowej w spotkaniu popularyzującym czytelnictwo – np. spotkanie z autorem książki. Jakie to będzie spotkanie, okaże się w kwietniu. Uczestnicy wybiorą sobie imprezę spośród oferty MBP w Koninie na ten miesiąc i będą mieli za zadanie przygotowanie krótkiego reportażu fotograficznego z wydarzenia tak, aby dokumentował imprezę, zachęcał oraz inspirował stałych jak i nowych czytelników do sięgania po książki np. danego autora, danej tematyki.
  • Będzie również realizowany temat warsztatowy w formie przekazu fotograficznego ukazującego indywidualne spotkania czytelników z książką w nieoczywistych przestrzeniach, wyjątkowych lub codziennych dla czytelnika (ucznia, dorosłego człowieka). Efekty tych działań będą zaprezentowane podczas wystawy fotograficznej prac uczestników inicjatywy.

Innymi celami FOTOGRAFICZNYCH ZBLIŻEŃ są:

• pogłębienie wiedzy z zakresu sztuki fotograficznej wśród lokalnej publiczności, ale także fotografów-amatorów,
  • ulepszenie warsztatu twórczego poprzez obcowanie ze sztuką fotografii, a także dzięki możliwości konfrontacji własnych dotychczasowych fotografii z pracami innych fotografów oraz uczestników spotkań,
  • zainteresowanie mieszkańców Konina fotografią.

Na początek jednak skupimy się na podstawach fotografii. W piątek (24.02.2023 r.), pierwsze z czterech warsztatów na ten temat prowadził Patryk Koszela - Fotografia a w organizacji spotkania pomagał Błażej Rudowicz.

Patryka Koszela na blogu pisze o sobie tak:

Na co dzień jestem mężem Amelki, ojcem Lilianki i inżynierem elektrykiem. Przygodę z fotografią zacząłem już w czasie uczęszczania do liceum. Na początku była to zwykła zajawka, która przerodziła się w prawdziwą pasję. Na naukę tej sztuki poświęciłem mnóstwo czasu, przeczytałem dziesiątki książek, obejrzałem połowę „jutuba”, nie wspomnę o godzinach spędzonych na praktykowaniu fotografowania i postprodukcji zdjęć.

Mieszkam w Koninie, prawie w samym centrum Polski. […] Zakochałem się w robieniu zdjęć. Zafascynowało mnie to, jak wiele może być zaklęte w jednym, nieruchomym obrazku. Emocje, relacje między ludźmi, czy atmosfera danej chwili. Ta moja fascynacja doprowadziła mnie do tego, że mam okazję przedstawić się Wam jako fotograf ślubny. Ale nie tylko ponieważ zajmuję się również sesjami narzeczeńskimi, portretowymi i rodzinnymi.

Moje najświeższe prace można przejrzeć na blogu: https://patrykkoszela.pl/, na Instagramie i Patryk Koszela - Fotografia, tam też często bywam z fajnymi fotkami!

Pan Patryk jest m.in. autorem fotoreportażu do spotkania autorskiego z Moniką Litwinow, które ostatnio odbyło się w naszej bibliotece.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.