Północne gminy powiatu konińskiego w obiektywie Antoniego Tanalskiego

Opublikowano: 10.11.2023

Zapraszamy na wykład Jakuba Ordona z Muzeum Okręgowego w Koninie pt. Północne gminy powiatu konińskiego w obiektywie Antoniego Tanalskiego.
Termin: 13.11.2023 r. (poniedziałek), godz. 17.00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, ul. Dworcowa 13, sala konferencyjna.

Pan Jakub opowie o Antonim  Tanalskim z Sadlna, o tym jak zbiór szklanych negatywów trafił do Muzeum Okręgowego w Koninie, o tym co przedstawiają negatywy, jak przebiegał proces ich  identyfikacji i o tym, co już udało się ustalić w sprawie zbioru negatywów.
Uczestnicy spotkania będą mogli obejrzeć szklane płytki po to, by zobaczyć, jak kiedyś wykonywano zdjęcia.

Wykład jest częścią działań wokół Konińskiego Archiwum Społecznego w projekcie "BLISKOteka" MBP w Koninie w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Plakat informujący wykładzie Jakuba Ordona z Muzeum Okręgowego w Koninie pt. "Północne gminy powiatu konińskiego w obiektywie Antoniego Tanalskiego". Projekt: Emilia Guźnik