Międzypokoleniowe spotkanie na powitanie lata

Opublikowano: 23.06.2022

Tegoroczne lato zaczęło się od wzruszającego, ale i niezwykle radosnego spotkania. Podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Koninie (DzDPS) odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 5 „Plastuś” w Koninie.

Czterolatki z grupy „Żabki” zaprezentowały pensjonariuszom DzDPS wiersze, piosenki oraz tańce, a także obdarowały własnoręcznie wykonanymi laurkami. W zamian miały możliwość z bliska przyjrzeć się kwietnej łące i hotelowi dla owadów, nad którymi czuwają seniorzy. Było wesoło i gwarno, a niektórym ze wzruszenia zakręciła się w oku łezka.

Pomysłodawcą i koordynatorem spotkania była Filia „Medyczna” MBP w Koninie, która ściśle współpracuje z obiema placówkami opiekuńczymi.

Zrealizowano w ramach LABORATORIUM DOJRZAŁOŚCI - senior w konińskiej bibliotece.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.