Barbara Kosmowska w Filii "Starówka"

Opublikowano: 18.05.2023

We wtorek, 16 maja 2023, Barbara Kosmowska - pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, laureatka wielu prestiżowych nagród, spotkała się w Filii „Starówka” z uczniami klas VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koninie.

Autorkę, uczniów tejże szkoły i naszą bibliotekę łączy szczególna więź, skupiająca się w osobie Zofii Urbanowskiej. Biblioteka i Szkoła Podstawowa Nr 1 noszą jej imię, a Pani Barbara Kosmowska napisała o Zofii Urbanowskiej pracę doktorską „ W służbie u Kopciuszka”.

Od tej książki pani Barbara rozpoczęła opowieść o swojej przygodzie z twórczością dla dzieci i młodzieży. Opowiadała o powodach, dla których tak chętnie adresuje swoje książki do młodych czytelników, skąd czerpie pomysły na nowe książki, o swoich spotkaniach z czytelnikami. A ponieważ wysoce sobie ceni kontakt z nimi, zapewniała też, że zawsze chętnie odpowiada na wszystkie listy, maile i pytania na messengerze. Mówiła także o tym, jak ważne jest czytanie i dlaczego warto książki zaprosić do swojego życia. Pani Kosmowska odpowiedziała na wszystkie pytania zadawane przez młodzież i wpisywała dedykacje w nabyte podczas spotkania książki. Było ono niezwykle ciekawe i inspirujące - dziękujemy za nie serdecznie.