Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko Dobrzanieckim

Opublikowano: 07.09.2022

spotkanie kasdepke dobrzanieckiMiejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, Miasto Konin zapraszają na spotkanieGrzegorzem Kasdepke i Hubertem Klimko-Dobrzanieckim autorami książki „Królik po islandzku”.

„Królik po islandzku” to książka hultajska o smakowaniu życia całym sobą. O pierwszych razach doświadczeniach wszystkimi zmysłami. O przeżyciach, które zostają na zawsze w pamięci. Lektura będzie nie lada zaskoczeniem dla czytelników przyzwyczajonych do pióra autorów. Grzegorza Kasdepke znaliśmy do tej pory jako bestsellerowego pisarze książek dla dzieci, a Hubert Klimko-Dobrzaniecki dał się poznać jako autor wybitnej literatury dla dorosłych. Tym razem połączyli siły, talent, pasję i poczucie humoru, aby stworzyć wartką prozę wyłącznie dla dorosłych.

Wydarzenie odbędzie się 14  września o godzinie 18.00 w MBP w Koninie (sala konferencyjna). Spotkanie realizowane  jest w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego ”Konin lubi książki 7”, poprowadzi je Iwona Krzyżak - dziennikarka z portalu LM.pl.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Transmisja spotkania będzie dostępna na portalu LM.pl i na Facebooku MBP.

Wstęp wolny.

Podczas spotkania będą sprzedawane i podpisywane książki przez Grzegorza Kasdepke i Huberta Klimko-Dobrzanieckiego.

Grzegorz Kasdepke to jeden z najbardziej znanych i cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci. Jest też uważany za najbardziej poczytnego autora w tej kategorii. Jest również autorem scenariuszy i dziennikarzem. Większość opatrzonych jego nazwiskiem tytułów doczekała się statusu bestsellera. Grzegorz Kasdepke ma również na swoim koncie wiele wyróżnień literackich, w tym m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. W 2016 został uhonorowany Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, ale zdecydował się nie przyjąć wyróżnienia z rąk ministra Piotra Glińskiego. Podczas swojej kariery dziennikarskiej zdobył też wyróżnienia w tej dziedzinie. Jest ponadto Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki teolog, filozof, filolog islandzki, poeta, scenarzysta, filmowiec, emigrant, podróżnik i obserwator. Studiował teologię, filozofię i filologię islandzką. Imał się różnych zajęć, m.in. był skubaczem indyków, mimem, świniopasem, robotnikiem rolnym, przemytnikiem diamentów, handlował kawiorem i dziełami sztuki. Wydał dwa tomiki wierszy po islandzku, publikował opowiadania w "Studium", "Czasie Kultury" i "Portrecie". Opublikował "Stacja Bielawa Zachodnia", "Dom Róży. Krýsuvík" (za którą został nominowany do Nagrody Literackiej NIKE 2007) "Wariat", "Rz. Dwa. Trzy".