Spotkanie autorskie z Teresą Lipowską

Opublikowano: 24.08.2022

teresa lipowska 2

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, Miasto Konin, Starostwo Powiatowe w Koninie, zapraszają na Narodowe Czytanie 2022, które odbędzie się 2 września 2022 r. w godz. 12.00 do 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im Zofii Urbanowskiej w Koninie, ul. Dworcowa 13 (sala konferencyjna).

Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2022 Para Prezydencka zaproponowała do czytania Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza.

Wybrane fragmenty „Ballad i Romansów” czytać będą m.in.: Zastępca Prezydenta Miasta Konina– Witold Nowak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Konińskiego– Sławomir Ławniczak, polska aktorka filmowa i teatralna – Teresa Lipowska.

Następnie odbędzie się spotkanie autorskie z Teresą Lipowską, które poprowadzi Dariusz Rekosz.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa ilustracji do „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza.

Narodowe Czytanie to również okazja do otrzymania na pamiątkę książki z  okolicznościową pieczęcią. Wstęp wolny.

Z całości wydarzenia będzie prowadzona transmisja LIVE.

Program:

12.00 – rozpoczęcie uroczystości, powitanie gości i uczestników Narodowego Czytania, odczytanie okolicznościowego listu Prezydenta RP przez Damiana Kruczkowskiego,  dyrektora MBP w Koninie.

12.15 - głośne czytanie fragmentów „Ballad i Romansów” (m.in. przedstawiciele samorządów miasta i powiatu: Zastępca Prezydenta Miasta Konina Witold Nowak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Konińskiego – Sławomir Ławniczak), polska aktorka teatralna i filmowa – Teresa Lipowska.

13.00 - spotkanie autorskie z Teresą Lipowską, które poprowadzi Dariusz Rekosz.

14.00 - wręczenie książek z okolicznościową pieczęcią Narodowego Czytania 2022.

14.30 - zakończenie uroczystości.

Organizatorzy:

• Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
  • Miasto Konin
  • Starostwo Powiatowe w Koninie

Patronat medialny: LM, Przegląd Koniński Meloradio, RMF MAXXX Konin, TV Wielkopolska, TV Warta.

Spotkanie autorskie z Teresą Lipowską zrealizowane będzie ze środków KBO 2022 „Konin lubi książki 7”.