Spotkania z Barbarą Kosmowską

Konin
  obowiązują zapisy
  Spotkania autorskie

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania autorskie, które odbędą się w poniedziałek, 15.05.2023, o godz. 12:30 w Miejskiej Bibliotece Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie w sali konferencyjnej. We wtorek 16 maja w Filii "Siódemka" o godzinie 9.00 i o godzinie 11.30 w Filii "Starówka".

Gościem spotkań będzie Barbara Kosmowska, która pisze dla dorosłych, młodzieży i dzieci, a jej książki są zawsze entuzjastycznie przyjmowane przez czytelników i krytykę. Podczas spotkania poruszane będą tematy trudne i łatwe, z humorem i na poważnie. Na pewno takie, o których warto porozmawiać w każdym wieku.

Barbara Kosmowska - filolożka i pisarka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Przez krótki czas była nauczycielką języka polskiego w Bytowie. W roku 1999 na macierzystej uczelni gdańskiej obroniła pracę doktorską zatytułowaną Pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. O powieściopisarstwie Zofii Urbanowskiej. Praca ta, dotycząca literatury polskiego pozytywizmu skierowanej do dzieci i młodzieży, dostała wyróżnienie Summa cum lauda.

W 2019 roku, Roku Zofii Urbanowskiej w Koninie odbyła się promocja książki Barbary Kosmowskiej „Na służbie u Kopciuszka”. Biografia i Twórczość Zofii Urbanowskiej" opatrzonej wstępem krytycznoliterackim Joanny Papuzińskiej.

Za całokształt twórczości uhonorowana statuetką "Guliwer w krainie Liliputów". Laureatka pierwszej nagrody w konkursie na „Dziennik polskiej Bridget Jones” za Teren prywatny. Trzykrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, otrzymała także nagrody Książka Przyjazna Dziecku i Żółta Ciżemka. Jest doktorem literaturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Spotkania odbędą się w ramach projektu KBO Konin lubi książki 8 i będą tłumaczone na język migowy.

Obowiązują zapisy:

• Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży tel.63 242 30 30
  • Filia "Siódemka" tel. 63 243 11 43
  • Filia "Starówka" tel. 63 242 85 62

Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książek i uzyskania autografu autorki.