Rozmowy o Polsce w "Siódemce"

Opublikowano: 31.12.2018

Historia naszego kraju jest niezmiernie ciekawa choć nieco skomplikowana. W tym roku szczególnie przybliżamy ją młodszym, a nam, dorosłym, przypominamy oraz uzupełniamy o nowe, nieznane fakty.

Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę zobowiązuje do uczczenia tego wydarzenia.

Filia „Siódemka” włączyła się do całorocznej akcji Konin dla Niepodległej, zorganizowanej przez Urząd Miejski. Lekcje biblioteczne, prezentacje, Noc w Bibliotece przygotowywane przez nas, zawierały elementy związane z walką Polaków z zaborcami.

Tym razem o lekcję historii poprosiliśmy dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, pana Henryka Janaska.

Uczniowie klas czwartych i piątych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie mieli sposobność rozmawiać o początkach państwa polskiego, jego rozwoju, walce o granice i niepodległość. Bo to nie tylko był wykład.

Nasz gość potrafił włączyć młodzież do dyskusji, tym samym zachęcić do myślenia i wyciągania wniosków. A także wydobyć z pamięci wiedzę, którą pomimo młodego wieku posiada.

W historii państwa polskiego było wiele wydarzeń negatywnych, przede wszystkim jednak takich, które mają pozytywny wpływ na losy Polaków. Powinniśmy o nich pamiętać i rozmawiać.