Filia "Łężyn" z misiem pandą

Opublikowano: 18.03.2024

16 marca obchodzimy Dzień Pandy Wielkiej. Dzieci uwielbiają te sympatyczne misie. Jeszcze niedawno zwierzęta te zagrożone były wyginięciem, jednak teraz populacja ich wzrasta.

Te czarno-białe puchate misie są bardzo urocze, dlatego przedszkolaki z wielkim entuzjazmem powitały panią bibliotekarkę z ogromnym miśkiem pod pachą. Wysłuchały z ochotą i uwagą bajki o pandzie, potrafiły odpowiadać na zadawane pytania, pomimo że to była grupa tylko 3-latków. Dowiedziały się co jada miś, a żywi się głównie roślinami, nawet bambusami, w dodatku dużo śpi.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały książeczki sensoryczne przyniesione z biblioteki. Następnie kolorowały malowanki z balonikami, a na pamiątkę spotkania otrzymały balony. Obiecały latem odwiedzić bibliotekę.

{galeria}{/galeria}