Joga wśród książek w Filii Łężyn

Opublikowano: 06.02.2020

Ferie zimowe przebiegają w miłej atmosferze. Nowatorskim przedsięwzięciem zajęć z najmłodszymi czytelnikami okazały się ćwiczenia jogi wśród książek. Przybliżono uczestniczkom czym jest joga, a proste ćwiczenia pomagają w wyciszeniu się, a także poprawie koncentracji bardzo potrzebnej podczas nauki.

Na karimatach, przy muzyce relaksacyjnej, uczestniczki pod przewodnictwem pani bibliotekarki wykonywały ćwiczenia nie tylko ciała, ale i umysłu. Wykonywały podstawowe figury, a następnie przy doborze odpowiednich figur, wybrały się w podróż w kosmos.

Po części ruchowej przyszedł czas na wykonanie pracy plastycznej, nawiązującej do historii o pobycie na innej planecie.

W ostatniej części spotkania, uczestniczki przeglądały książki o kosmosie, astrologii, lotach w kosmos. Poznawały inne planety i konstelacje gwiezdne na podstawie zdjęć z książek.

Pani bibliotekarka przypomniała o słynnym polskim inżynierze Mieczysławie Bekkerze, imieniem którego nazwany został skwer obok biblioteki. Słynny konstruktor miał ogromny wpływ na skonstruowanie pojazdu kosmicznego, który wypróbowani podczas pierwszego lotu na Księżyc.

Tego dnia pobyt w bibliotece okazał się bardzo urozmaicony, od pokazania umiejętności gimnastycznych, poprzez umiejętności plastyczne, aż do zdobycia czy utrwalenia wiedzy o kosmosie.

Całości spotkania towarzyszyła przyjemna muzyka pobudzająca umysł i wyobraźnię.