Co to jest czarna książka, mikrofilm czy winyl?

Opublikowano: 30.05.2019

29 maja do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie przyjechali drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnie.

Zwiedzanie naszej placówki rozpoczęli od odwiedzin w Wypożyczalni Głównej, gdzie przedstawiono pokrótce działy biblioteki, zaprezentowano zbiory oraz zasady zapisu.

Czytelnia to kolejna przystań na mapie naszej placówki. Jak należy zachować się w Czytelni ? Jakie książki się tam znajdują? Jaka jest różnica między działami? Na te i inne pytania uczniowie mogli uzyskać odpowiedzi.

Czytelnia zaprezentowała trzy książki typu naj. Najstarszą, najmniejszą i najlżejszą oraz największą i najcięższą.

Na miejscu, można korzystać również z innych rodzajów zbiorów czyli z czasopism, mikrofilmów czy grafik.

Po krótkim kursie obsługi czytnika, służącego do odczytywania mikrofilmów oraz odwiedzeniu byłych sejfów bankowych, swoje zbiory zaprezentowała Wypożyczalnia Książki Mówionej i Zbiorów Muzycznych. Z regałów wyskakiwały książki pisane alfabetem Braille’a, książki mówione na kasetach magnetofonowych, płyty winylowe oraz różne filmy.

Na zakończenie odwiedzin w bibliotece drugoklasiści odwiedzili Filię dla Dzieci i Młodzieży, z której wychodzili z niechęcią. Trudno opuścić świat bajek i bajeczek, książek dłuuugich lub  czarnych jak smoła.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.