Co znajdziemy na bibliotecznych regałach?

Opublikowano: 11.10.2019

10 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie gościliśmy uczniów klas pięć-osiem ze Szkoły Podstawowej w Białej Panieńskiej, którzy wpadli do nas na godzinkę, aby obejrzeć bibliotekę i jej zbiory.

Czasu było niewiele, od razu młodzież została porwana przez panie bibliotekarki z Filii dla Dzieci i Młodzieży, gdzie oprócz książek królują myszy, których nasi goście wcale się nie bali.

Wypożyczalnia „Książki Mówionej” i Zbiorów Muzycznych zaprezentowała inną postać książki – audiobooki, książkę pisaną alfabetem Braille’a, płyty winylowe oraz filmy na DVD.

Czytelni zbiory okazały się całkiem, całkiem. Uczniowie chętnie poznali różne słowniki, starodruki, mikrofilmy czy grafiki. Nie zabrakło chętnych do zmierzenia się z najcięższą książką w Czytelni.

Ostatnim działem, z którego zbiorami zapoznali się nasi mili goście była Wypożyczalnia Główna.

Czas płynął jak rwąca rzeka i musieliśmy się z przykrością pożegnać. Obiecano nam kolejną wizytę, z której już się cieszymy.