Jeszcze nas tu nie było

Opublikowano: 18.05.2018

W pewien szczęśliwy czwartek, a było to 17 maja, Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Konina – Gosławic. Przyjechali zobaczyć dużą książnicę.

Zwiedzanie rozpoczęli od Filii dla Dzieci i Młodzieży, gdzie królują małe i duże myszki oraz oczywiście książki, bajecznie kolorowe, ale i całkowicie czarne, przygodowe, o zwierzętach i nawet o kupie!

Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania. Z trudem zaciekawione dzieci oderwały się od fantastycznych książkowych cudowności, aby zwiedzić dalszą część biblioteki.

Kolejnym etapem była Wypożyczalnia Główna, w której również zapoznali się z regulaminem i kącikiem specjalnie przygotowanym dla młodego czytelnika oraz obejrzeli wystawkę.

Następnie Czytelnia zaprezentowała się z jak najlepszej strony, zachęcając uczniów do odwiedzin. Za pomocą wiersza Kruk i wnuk Doroty Gellner i kilku obrazków zapoznała dzieci, jak należy zachować się w tym dziale, zaprezentowała ciekawe wydawnictwa albumowe, inną formę książki (mikrofilm) oraz książkę najmniejszą i największą w Czytelni.

Ostatnim działem naszej placówki, który odwiedzili nasi goście, była Wypożyczalnia Książki Mówionej i Zbiorów Muzycznych.

Zmęczone maluchy, ostatkiem sił, przeczytały paluszkami dziwną kropkowaną książkę (napisaną alfabetem Braille’a), obejrzały pokaźny zbiór audiobooków, książek na kasetach magnetofonowych, płyt winylowych i filmów na DVD.