Przedszkolaki ze Szczepidła poznają Filię "Starówka"

Opublikowano: 24.05.2019

W czwartek, 23 maja 2019 roku, Filia "Starówka" gościła dzieci z Oddziały Przedszkolnych w Szczepidle.

Dzieci odwiedziły Filię "Starówka", ponieważ chciały dowiedzieć się czym zajmują się bibliotekarze i dlaczego warto przychodzić do biblioteki.

Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, żeby móc wypożyczać książki do domu, jakie książki gromadzi biblioteka i czym różnią się książki prywatne od tych udostępnianych w bibliotece. Zobaczyły czym zajmują się bibliotekarze i jak wygląda ich praca.

Były rozmowy o tym jak należy się obchodzić z książkami i dlaczego warto czytać. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach i o swoich przygodach z książkami.

Rok 2019 ogłoszony został Konińskim Rokiem Zofii Urbanowskiej, dlatego w drugiej części spotkania starsze dzieci słuchały czytanej na głos książki Gucio zaczarowany, młodsze dzieci słuchały Kubusia Puchatka. Obie grupy wykonały przepiękne ilustracje do wybranych książek.

Filia "Starówka" otrzymała podziękowanie, serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie.