Szanujemy książki, nie jemy okładek!

Opublikowano: 09.05.2018

Pożeracze książek na rysunkach dzieci, które 8 maja 2018 roku odwiedziły Filię dla Dzieci i Młodzieży w Koninie, mają w dłoniach noże, widelce oraz ostre zęby. Wszystko po to, by zjeść jak najwięcej książek i być mądrymi, tak jak Henio z książki Olivera Jeffersa.

Dzieci z Przedszkola nr 12 wybrały się do biblioteki, gdyż tutaj – wiadomo – książek jest najwięcej.

Jeśli więc ktoś chce być bardzo, bardzo mądry, to nie ma wyjścia – musi zapisać się do biblioteki. Tym bardziej, że prawdziwi pożeracze książek mają przy ul. Dworcowej 13 bogate menu.

Oprócz książek dla dzieci można tutaj pożreć książki mówione, płyty CD, audiobooki, oraz ogromne roczniki oprawnych czasopism przechowywane w bibliotecznym trezorze.