Z Wilczyna do Konina

Opublikowano: 24.10.2019

Jesienny październikowy dzień, środa. W tym czasie odwiedzili nas uczniowie - wraz z opiekunami - ze Szkoły Podstawowej w Wilczynie. Podzieleni na dwie grupy, kolejno zwiedzali poszczególne działy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Filia dla Dzieci i Młodzieży odkryła przed nimi swoje skarby: pięknie ilustrowane książeczki dla dzieci, obracane, fikuśnie powycinane, małe i duże oraz taka o długości... 6 metrów, która zrobiła na naszych gościach ogromne wrażenie!

Następnie dzieci zwiedziły Wypożyczalnię "Książek Mówionych" i Zbiorów Muzycznych, Czytelnie: Główną, Prasy i Internetową oraz Wypożyczalnię.

W poszczególnych działach nasi goście obejrzeli kolekcje najciekawszych i najcenniejszych bibliotecznych nabytków. Dowiedzieli się również, jakie warunki trzeba spełnić, by stać się pełnoprawnym czytelnikiem naszej biblioteki.

Na koniec po bankowe sejfy naszej biblioteki odkryły przed uczniami swe podwoje, ukazując bankowe zabezpieczenia - grube kraty i ogromne drzwi z mnóstwem szyfrowych zamków. Kiedyś strzegły pieniędzy, dziś - wiedzy, ukrytej w bibliotecznych magazynach.