Zawsze musi być ten pierwszy raz

Opublikowano: 27.04.2018

26 kwietnia przywitaliśmy w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie, dla których była to pierwsza wizyta w tak dużej bibliotece. Zapoznanie z biblioteką mali goście rozpoczęli od Wypożyczalni Głównej.

Moc atrakcji czekało tu na nich: dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby móc wypożyczyć książeczkę, obejrzały kącik specjalnie dla nich przygotowany, w którym znajdują się nie tylko książki oraz nauczyły się wypożyczać kolorowe bajki, opowiadania.

Kolejnym działem do odwiedzenia była Czytelnia.

Dzieci na podstawie wiersza Kruk i wnuk oraz rebusów dowiedziały się, jak należy się zachowywać, obejrzały ciekawe, pełne kolorowych zdjęć albumy, poznały inną formę książki – mikrofilm oraz książkę najmniejszą i największą w naszym dziale.

Każdy z uczniów chciał sprawdzić swoje mięśnie i dowiedzieć się czy udźwignie najcięższe tomisko. Wszyscy dali radę!

Zeszliśmy schodami w dół do Wypożyczalni Książki Mówionej i Zbiorów Muzycznych, a tam kolejne dziwy, książki z kropeczkami zamiast liter, książki w pudełku czy na płycie, których możemy posłuchać.

Z tej dziwnej wypożyczalni bliziutko już do Filii dla Dzieci i Młodzieży, która również szeroko otworzyła swoje drzwi przed miłymi gośćmi.

Wielkie zdziwienie ogarnęło dzieci, gdy przywitała ich gromada myszek, które są tam stałymi lokatorami, oprócz oczywiście pięknych książek, które dzieci miały okazję dotknąć i obejrzeć.

Zafascynowane maluchy obiecały przyprowadzić rodziców i razem z nimi wypożyczyć te książki, które przypadły im do gustu.

Pierwszakom biblioteka bardzo się spodobała, obiecały wrócić na zajęcia 7 czerwca.

{galeria}galeria/2018/mbp/11_zawsze_musi_byc_ten_pierwszy_raz{galeria}