Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości

Opublikowano: 09.11.2022

Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości? to spektakl, w którym aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa pokazali jaki niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literaturą. Książki rozwijają ich wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie, a każda przeczytana książka jest fascynującą przygodą.

We wtorek, 7.11.2022 r. zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników na ten niezwykły spektakl. Bohaterami przedstawienia był Skrzat Psikus, tajna agentka – Biedronka Donka oraz Sowa.

Skrzat Psikus tak uwielbia czytać książki, że świata poza nimi nie widzi. Książki dla niego to prawdziwy skarb. Jednak pewnego dnia ten skarb znika. Wspólnie z tajnym agentem Biedronkiem Donkiem postanawiają rozwikłać zagadkę znikających książek w całym Królestwie. Okazało się, że złodziejką książek jest Sowa, która kradnie książki, po to, aby mieć ich jak najwięcej, ponieważ myśli, że dzięki ich posiadaniu (a nie czytaniu) stanie się mądra. Razem ruszają by pokonać Sowę, a przy okazji nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Kiedy Donek zostaje schwytany przez Sowę, Skrzat musi stawić jej czoła sam. Wyzywa ją na pojedynek w wiedzy o książkach, który wygrywa. Dzięki Skrzatowi Sowa dowiaduje się, że nie trzeba kraść książek, żeby je przeczytać – wystarczy skorzystać z BIBLIOTEKI.

Serdecznie dziękujemy aktorom z Teatru Maska z Krakowa za świetny występ.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.