Spotkania seniora z kulturą - seniorze nie przestawaj czytać (Wniosek nr 1)

Opublikowano: 15.11.2022

Kolejny wniosek na kulturalne inicjatywy oddolne i kolejne, miłe spotkanie w konińskiej książnicy.

W poniedziałkowe przedpołudnie (14.11.2022) koordynatorka projektu BLISKOteka Emilia Guźnik spotkała się z Paniami Barbarą Mulnik i Hanną Wojdak ze Stowarzyszenia Drużba Konin. Razem możemy więcej. Rozmawiałyśmy na temat dalszej współpracy przy realizacji zgłoszonej przez Panie, zwycięskiej inicjatywy pt. Spotkania seniora z kulturą – seniorze nie przestawaj czytać. Zapowiada się ciekawy konkurs literacki dla seniorów, spotkania i wyjazdy kulturalne.

Stowarzyszenie Drużba Konin. Razem możemy więcej jest młodą formacją utworzoną 31 stycznia 2022, ale jako aktywna grupa seniorów działają od lat w Klubie Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Autorki kulturalnej inicjatywy oddolnej zapewniają, że działając jako stowarzyszenie jednoczą seniorów, zachęcają do aktywności proponując i organizując różnorodne formy działalności w przestrzeni kulturotwórczej, artystycznej, turystycznej , naukowej, profilaktycznej, międzypokoleniowej. Członkowie grupy to ludzie pozytywnie zakręceni, którzy udowadniają sobie i innym, że emerytura to początek nowego, interesującego świata.

Współpracę przy realizacji inicjatywy „Stowarzyszenie Drużba Konin. Razem możemy więcej” zaplanowaliśmy na okres od lutego do września 2023 roku. Informacje związane z konkretnymi działaniami w ramach inicjatywy przedstawimy Państwu w styczniu 2023 roku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Koordynatorka projektu BLISKOteka podaje ręce Paniom Barbarze Mulnik i Hannie Wojdak autorkom zwycięskiego projektu na inicjatywy oddolne pt.„Spotkania seniora z kulturą – seniorze nie przestawaj czytać”. Fot. A. Jurgielewicz.