Warto być razem – Łężyński Dzień Rodzinny (Wniosek nr 2)

Opublikowano: 14.11.2022

Na co dzień współpracujemy z dyrektorką Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleczewie Magdaleną Siupą w ramach wypełniania przez MBP w Koninie zadań powiatowej biblioteki dla bibliotek Powiatu Konińskiego oraz w ramach wsparcia Lokalnej Grupy Dyrektorów InicJaTyWy.

Jednak tym razem (10.11.2022 r.) koordynatorka projektu BLISKOteka Emilia Guźnik spotkała się z Magdaleną Siupą, jako autorką zwycięskiego wniosku na kulturalne inicjatywy oddolne, mieszkanką osiedla Łężyn oraz przedstawicielką nieformalnej grupy lokalnej skupionej wokół Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Łężynie. Współautorem projektu jest ks. Sławomir Majdecki proboszcz tejże parafii.

Inicjatywa Warto być razem – Łężyński Dzień Rodzinny! planowana jest na czerwiec 2023 roku. W ramach zadania, autorzy projektu wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie zorganizują piknik rodzinny na Osiedlu Łężyn z mnóstwem atrakcji, w tym ze spotkaniem autorskim. Piknik poprzedzony zostanie konkursem fotograficznym tematycznie związanym z Łężynem i adresowanym do wszystkich mieszkańców powiatu konińskiego. Dodatkowo powstanie wystawa poświęcona historii Łężyna. Wystawę będzie można obejrzeć w MBP w Koninie w Galerii nad Książkami oraz w jednej z lokalizacji Łężyna. O terminach i szczegółach tej interesującej inicjatywy poinformujemy Państwa  na początku 2023 roku.

Konkurs jest częścią zadania „BLISKOteka” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ. Celem tego programu jest wzmocnienie bibliotek jako „trzeciego miejsca” jednoczącego lokalną społeczność poprzez działania w obszarze szeroko rozumianej kultury.

Na konkurs wpłynęły 3 wnioski.

Z autorkami pozostałych wniosków spotkamy się 14 i 15  listopada 2022 r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

Koordynatorka projektu BLISKOteka Emilia Guźnik i autorka zwycięskiego projektu na kulturalne inicjatywy oddolne Magdalena Siupa na tle rollupa z logotypem projektu BLISKOteka. Fot. Aleksandra Jurgielewicz.