Spotkanie DKM

ul. Dworcowa 13
Konin
  Dyskusyjny Klub Muzyczny

Drodzy Członkowie Dyskusyjnego Klubu Muzycznego, dziękujemy za udział w spotkaniu poświęconym Janowi A.P. Kaczmarkowi.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, którego tematem będzie twórczość Ludwika van Beethovena, a konkretnie słynna IX Symfonia. Niedawno minęło 200 lat od jej skomponowania.

Kiedy: 10 czerwca 2024 r., 16.00
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, sala konferencyjna
Wstęp wolny

Moderator spotkań DKM Alan Woźniak zachęca do przeczytanie biogramu kompozytora (dostępny w internecie). To zawsze ciekawy początek dyskusji, a L. Beethoven jest także dobrą egzemplifikacją "romantyzowania" postaci geniusza - kompozytora, choć oczywiście łatwego życia nie miał.

Cała IX Symfonia trwa ok. 70 minut, przesłuchamy i omówimy więc tylko czwartą jej część. Wysłuchamy też krótkiej prezentacji wprowadzającej w temat.
Spotkania DKM odbywają się w ramach LABORATORIUM DOJRZAŁOŚCI 3

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.