„Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki

ul. Dworcowa 13
Konin
  Dyskusyjny Klub Muzyczny

Podczas ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Muzycznego słuchaliśmy i rozmawialiśmy na temat życia L. Beethovena i jego słynnej IX Symfonii. Jako temat następnych dwóch spotkań (17 i 24 czerwca – i zarazem ostatnich przed przerwą wakacyjną) uzgodniliśmy "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki.

17 czerwca o 16.00 obejrzymy nagranie opery w reżyserii Davida Pountneya. Spektakl trwa prawie 3 godziny! Prosimy przemyśleć sprawę i dać znać na początku spotkania czy chcecie Państwo obejrzeć całość, czy dokończyć 24 czerwca.

Do następnego spotkania można się przygotować poprzez lekturę krótkiego tekstu z książki Piotra Kamińskiego Tysiąc i jedna opera (str. 977-981, wydruk tekstu otrzymacie Państwo w każdej naszej placówce bibliotecznej na terenie Konina) oraz link do strony Teatru Wielkiego o operze w tej reżyserii – są tam także zdjęcia i filmy promocyjne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego