Spotkanie z prof. Olgierdem Kiecem

ul. Dworcowa 13
Konin
  Spotkania autorskie

Był czas w dziejach Polski, kiedy był to kraj wielonarodowościowy, wielowyznaniowy i wielokulturowy. Czas Reformacji przyczynił się znacznie do zróżnicowania życia społecznego, zmian w religijności, ale też napędzał zmiany w kulturze, sztuce, literaturze, obyczajowości. Co pozostało z tego dziedzictwa po 1945 roku? Na to pytanie szeroko odpowiada książka „Dziedzictwo niemieckiego protestantyzmu w Polsce po 1945 roku” wydanej pod redakcją prof. Olgierda Kieca przez Centrum badań Mniejszości Niemieckiej. O książce będzie mowa podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się  27 czerwca o godz. 17.30 w MBP w Koninie przy ul. Dworcowej 13 .

Rozmowa o Polsce różnorodnej, bogatej kulturowo, to zawsze okazja do zdobycia nowej wiedzy, refleksji, zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi.

Prof. Olgierd Kiec jest znawcą protestantyzmu i ewangelików Wielkopolski, polski politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Czas spędzony na spotkaniu poświęconym tej książce i możliwość wysłuchania tego, co zechce opowiedzieć nam jej redaktor, będzie niewątpliwą korzyścią dla tych, którzy lubią wiedzieć, nie boją się pytać i żywo interesuje ich historia regionu i kraju.

Podczas spotkania będzie można otrzymać egzemplarz książki.