Chochliki w Filii "Siódemka" i dzień ślimaka

Opublikowano: 30.05.2023

Ślimak, ślimak pokaż rogi

24 maja jest to dzień ślimaka. Z tej okazji bibliotekarki z Filii „Siódemka” postanowiły, że ten jegomość będzie tematem spotkania z grupą „Chochlików” z Przedszkola „Wojtusiowa Izba” w Koninie. Jak się okazało w ogródku przed biblioteką spotkaliśmy dwóch muszlowych koleżków. Zgodzili się nam towarzyszyć w zajęciach, a dzieci miały ogromną frajdę z ich obserwacji.

Przedszkolaki dowiedziały się czym ślimaki się żywią, czy śpią, czy widzą i słyszą? Nasi niesforni przyjaciele cały czas się wiercili i uciekali zwiedzać bibliotekę. Uczestnicy spotkania uważnie wysłuchali perypetii ślimaka Sławka w wierszu pt:. Piechur ślimak autorstwa Pani Anny Gratkowskiej oraz obejrzeli w albumach wyjątkowe gatunki jadowitych ślimaków, które na szczęście nie występują w naszym kraju. Jako pracę plastyczną dzieci wykonały obrazki przedstawiające ślimaka oraz łąkowy mlecz.

Na koniec spotkania wszyscy pozowaliśmy do wspólnej fotografii oraz wypuściliśmy ślimaki w ogrodzie.