Międzynarodowy Dzień Języka Migowego w Filii "Chorzeń"

Opublikowano: 25.09.2023

22 września do Filii „Chorzeń” „zajrzały” dzieci z klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie. Okazją do tych odwiedzin było ustanowienie 23 września dniem, w którym swoje święto obchodzą osoby głuche. Dzieci będąc na etapie nauki rodzimego alfabetu mogły w piątkowe południe zapoznać się również z alfabetem polskiego języka migowego. Wspólnie przećwiczyliśmy migowe abecadło ucząc się przy okazji migać wszystkie literki. Kilkoro dzieci chciało się nauczyć migać swoje imiona. Najłatwiej było oczywiście z tymi krótkimi, takimi jak Pola.

Drugoklasiści znając już w większości litery utworzyły napis BIBLIOTEKA jednocześnie migając poznane dziś znaki migowe.

Spotkanie to było wspaniałą okazją do podziękowań skierowanych do naszych i nie tylko naszych czytelników głosujących na projekty biblioteczne w Konińskim Budżecie Obywatelskim.

A wszystkim osobom Głuchym, ich rodzinom, przyjaciołom i osobom, którym bliscy są Głusi życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu marzeń i ich realizacji.