Teatrzyk obrazu ponownie w "Jedenastce"

Opublikowano: 03.12.2018

Zgodnie z projektem teatralnym, realizowanym z naszymi najmłodszymi czytelnikami z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie, odbyło się kolejne przedstawienie.  Teatr słowa i obrazu stał się bardzo ciekawą formą przekazywania opowieści dzieciom.

Tym razem z ogromnym zainteresowaniem obejrzały i wysłuchały Bajkę o prawdziwym szewczyku Dratewce, której treść opiera się na lekturze Szewczyk Dratewka Janiny Porazińskiej.

Ciekawe ilustracje zobrazowały niezwykłą historię o dobrodusznym i odważnym szewczyku. Jedną z cech każdej baśni dla dzieci jest oczywiście dobre zakończenie, i tym razem tak się stało. Dobro zwyciężyło zło, bohater pozytywny otrzymał nagrodę, a negatywny został ukarany.

Druga część spotkania opierała się na pracy z książką, przeprowadzono turniej klasowy. Czytelnicy podzieleni na grupy otrzymali różne wydania lektury i odpowiadali na pytania.  Wybrano także komisję konkursową, która notowała punkty.

Na zakończenie ogłoszono wyniki i okazało się, że wszystkie grupy zdobyły maksymalną ilość punktów. W nagrodę pani bibliotekarka poprosiła wychowawcę klasy o piątki dla uczestników turnieju, za aktywną pracę na lekcji.

Nasi czytelnicy wyszli bardzo zadowoleni ze spotkania.

Zapraszamy ponownie.